Blog

Příprava na malování vajíček voskem

10.04.2020 | Shlédnutí: 35 | Komentáře


Nabízí se spousta variant, čím můžeme malovat voskem na velikonoční vajíčka. Záleží na motivu, který jsme si vybrali. Pokud chceme vajíčko zdobit pouze tečkami, bude nám stačit i obyčejná špejle. Pro složitější motivy s čárkami je vhodnější použít třeba ouško jehly (0,5cm), kterou můžeme zapíchnout do neořezaného konce tužky nebo do korku. Další variantou je špendlík opět zapíchnutý do tužky, pastelky nebo korku. Špendlíky se skleněnou hlavičkou se hodí pro silnější linky a špendlíky s malou kovovou hlavičkou zase pro ty tenké.

My si ukážeme, jak připravit špendlíky se skleněnou hlavičkou v kombinaci s barevnými pastelkami. Má to své výhody – špendlík s červenou hlavičkou zapíchneme do červené pastelky a budeme ho vždy používat na červený vosk. Nemůžete se Vám stát, že se při výměně barvy spletete a ušpiníte např. bílou barvu modrou.


Postup výroby


1. Připravíme si barevné pastelky a špendlíky se skleněnými hlavičkami.2. Vybereme zelenou pastelku a špendlík se zelenou hlavičkou.3. Špendlík opatrně zapíchneme do neořezaného konce pastelky.4. Hlavičkou špendlíku budeme malovat. Zelená pro zdobení zeleným voskem.5. Stejným způsobem připravíme i ostatní barevné špendlíky.

Komentáře

Zavřít

Nový komentář