Cogyho blog

Jaro je tady aneb vyrobte si sluníčko, které nezapadá!

Zkuste si udělat pauzu od těch neveselých novinek okolo koronaviru a podívejte se z okna.  Uprostřed všech těch negativních událostí začínají všude kolem nás kvést květiny a pučet stromy.  Začíná nový život. Zkusme se také popovézt na této pozitivní vlně a přijít na jiné myšlenky. I když karanténa zatím netrvá dlouho, přeci jen povzbuzení tohoto typu určitě přijde vhod.
20.03.2020 | Shlédnutí: 0

Jak to všechno začalo

Znáte ten pocit, kdy voláte na dítě, že se má jít najíst, a ono nejde, neboť právě hraje nějakou online hru a nemůže?  Mám dva syny a u nás se to stávalo poměrně běžně, zejména v případě Adama, toho mladšího. Moji ženu to hrozně vytáčelo, a tak se na mě obrátila jako na autoritu v rodině, ať s tím něco udělám. Hodně jsem přemýšlel, co mu říct, aby to bylo jednou provždy a aby mě přitom nezačal nenávidět. Nakonec mě napadlo jedno technické řešení.
30.10.2018 | Shlédnutí: 54

Jak omezit přístup na internet

V článku Jak to všechno začalo s Cogyho Ateliéry jsem se zmínil o tom, že jsme se s mým synem Adamem domluvili na tom, že mu bude v určitých hodinách omezen přístup na internet.

Šlo o to, že se věnoval hraní onlinových her nejen na úkor školy, ale i na úkor spánku. Jen co přišel ze školy, hodil tašku s učebnicemi do rohu pokoje a hrál online hry i do dvou hodin do rána. Proto jsme se domluvili, že takhle to dál nejde. Že jeho sliby o omezení komunikace na sociálních sítích a hraní her podpoříme tím, že mu bude omezen přístup na internet.

Na tomto řešení se můžete se svým dětmi domluvit také. A opravdu bych se přimlouval za domluvu, ne za restrikci, zejména pokud se jedná o teenagera. A jak to tedy udělat?

15.10.2018 | Shlédnutí: 21