Cogyho blog

Zdobení velikonočních vajíček voskem

Jednou z oblíbených technik zdobení velikonočních vajíček je tradiční technika našich babiček – zdobení pomocí vosku. Tato technika se udržuje převážně na vesnicích po dlouhou řadu generací.
10.04.2020 | Shlédnutí: 50

Velikonoční vejce zdobená bavlnkou

Originální velikonoční vajíčka můžeme vytvořit pomocí bavlnky. Pokud tedy doma najdeme přebytečné kousky vlny, různé provázky, stužky nebo bavlnky, je pro nás tato technika jako stvořená.
10.04.2020 | Shlédnutí: 41

Parádní mramorová vajíčka která ohromí

Chcete mít letos opravdu originální velikonoční vajíčka? Tak vyzkoušejte mramorování. Jde vlastně o vrstvení barev na vodu, kde se vytvoří vzorek a ten se pak otiskne na vajíčko.
10.04.2020 | Shlédnutí: 115

Vyrábíme mozaiková velikonoční vajíčka

Velikonoční vajíčka můžeme zdobit vším možným. Dokonce i skořápkami. Vajíčko zdobené mozaikou z rozdrobených střípků skořápky je velmi jednoduchý a levný způsob, který navíc vypadá originálně. Navíc je to super zábava pro děti.
10.04.2020 | Shlédnutí: 174

Barvení vajíček pomocí krepového papíru

Pro zdobení velikonočních vajíček se nám mohou hodit různé materiály. Děti moc rády tvoří z papíru a z toho krepového obzvlášť. Udělejme jim tedy radost a ozdobme s nimi i pár vajíček touto technikou. Děti se u zdobení s Vámi nejen zabaví, ale budou mít také radost z vlastnoručně vytvořených dekorací. Zdobit velikonoční vajíčka krepovým papírem můžeme mnoha způsoby. ...
10.04.2020 | Shlédnutí: 314

Barvení vajíček v cibulových slupkách

Možností, jak ozdobit velikonoční vajíčka, je spousta. Tradiční prastarou metodou je barvení v cibulových slupkách. Jde o rychlou, jednoduchou a efektní metodu, kterou zvládne opravdu každý. Díky této metodě získají vajíčka nádhernou přírodní barvu, která navíc nepouští ani nešpiní.

10.04.2020 | Shlédnutí: 144

Jaro je tady aneb vyrobte si sluníčko, které nezapadá!

Zkuste si udělat pauzu od těch neveselých novinek okolo koronaviru a podívejte se z okna.  Uprostřed všech těch negativních událostí začínají všude kolem nás kvést květiny a pučet stromy.  Začíná nový život. Zkusme se také popovézt na této pozitivní vlně a přijít na jiné myšlenky. I když karanténa zatím netrvá dlouho, přeci jen povzbuzení tohoto typu určitě přijde vhod.
20.03.2020 | Shlédnutí: 27

Jak to všechno začalo

Znáte ten pocit, kdy voláte na dítě, že se má jít najíst, a ono nejde, neboť právě hraje nějakou online hru a nemůže?  Mám dva syny a u nás se to stávalo poměrně běžně, zejména v případě Adama, toho mladšího. Moji ženu to hrozně vytáčelo, a tak se na mě obrátila jako na autoritu v rodině, ať s tím něco udělám. Hodně jsem přemýšlel, co mu říct, aby to bylo jednou provždy a aby mě přitom nezačal nenávidět. Nakonec mě napadlo jedno technické řešení.
30.10.2018 | Shlédnutí: 277

Jak omezit přístup na internet

V článku Jak to všechno začalo s Cogyho Ateliéry jsem se zmínil o tom, že jsme se s mým synem Adamem domluvili na tom, že mu bude v určitých hodinách omezen přístup na internet.

Šlo o to, že se věnoval hraní onlinových her nejen na úkor školy, ale i na úkor spánku. Jen co přišel ze školy, hodil tašku s učebnicemi do rohu pokoje a hrál online hry i do dvou hodin do rána. Proto jsme se domluvili, že takhle to dál nejde. Že jeho sliby o omezení komunikace na sociálních sítích a hraní her podpoříme tím, že mu bude omezen přístup na internet.

Na tomto řešení se můžete se svým dětmi domluvit také. A opravdu bych se přimlouval za domluvu, ne za restrikci, zejména pokud se jedná o teenagera. A jak to tedy udělat?

15.10.2018 | Shlédnutí: 1562